KAREL DS-200 to cyfrowa centrala telefoniczna przeznaczona do instalacji i użytkowania we współczesnych sieciach telekomunikacyjnych prywatnych, resortowych i użytku publicznego jako abonencka centrala telefoniczna.

Seria DS200 z CPUIV to rozwiązanie oparte na IP nowej generacji, które łączy w sobie zaawansowane umiejętności IP z niezawodnością przetwarzania głosu TDM dla SMB i CME. System obsługuje i zarządza ruchem danych, wideo i głosu w jednej potężnej platformie.

Nowa generacja systemów komunikacyjnych IP serii DS200 zapewnia rozwiązania analogowe, cyfrowe, zgodne z ISDN i IP, umożliwiające równoczesną komunikację audio, wideo, danych i głosu w celu zapewnienia szybkiej, jakościowej i wielofunkcyjnej komunikacji z dużymi firmami o zaawansowanych potrzebach komunikacyjnych.

Elastyczne opcje pojemności i urządzeń peryferyjnych
Systemy komunikacji IP serii DS200 obsługują opatentowane IP i SIP dla rozszerzeń i protokołów SIP, H.323 oraz algorytmów kompresji audio nowej generacji w liniach. Dzięki temu zapewniają elastyczność w korzystaniu z różnych urządzeń peryferyjnych.

Urządzenia peryferyjne, z których można korzystać w systemach komunikacji IP serii DS200:

  • Standardowe telefony SIP i Karel SIP
  • Telefony SIP wideo
  • WiFi SIP Telefony
  • Obsługiwane smartfony z obsługą SIP
  • System IP DECT (stacje bazowe IP DECT i telefony IP DECT obsługujące protokół sygnalizacyjny SIP)
  • Inne terminale z obsługą SIP

Aplikacje do komunikacji IP
Rozszerzenia nie muszą znajdować się w tym samym miejscu co PBX. Rozszerzenia mogą komunikować się w sposób ciągły z terminalami, które mogą komunikować się przez IP, takimi jak telefony IP, soft-telefony IP, telefony WiFi lub smartfony z obsługą VoIP, z dowolnego punktu i w dowolnym czasie.

Zdalne aplikacje biurowe
W firmach z wieloma lokalizacjami każde rozszerzenie w oddziale firmy może uzyskać połączenie z centralą bezpośrednio w Internecie z różnymi terminalami IP bez dodatkowego wyposażenia.
Fakt, że zdalne rozszerzenia PBX mogą nawiązywać połączenia za pomocą numerów wewnętrznych, tworząc strukturę sieci z centralami PBX w kilku lokalizacjach, zapewnia wygodę i oszczędność w komunikacji.
Systemy komunikacyjne IP serii DS200 działają interaktywnie z innymi urządzeniami zgodnymi z SIP i H.323 (PBX, brama itp.) I zapewniają ekonomiczną i wysokiej jakości komunikację w sieciach danych, które są już dostępne lub które zostaną ustanowione w przyszłości.

Połączenie wideo
Wszystkie rozszerzenia IP podłączone do systemów komunikacji IP serii DS200 mogą nawiązywać połączenia wideo między sobą lub za pośrednictwem zewnętrznych linii IP za pomocą wideofonów, specjalnych zestawów lub smartfonów.

Mobilność
systemu zapewnia mobilność w życiu gospodarczym z obsługą komunikacji bez względu na lokalizację. Mobilni pracownicy firmy korzystający ze smartfonów z obsługą SIP mogą korzystać z funkcji systemu, subskrybując centralę za pośrednictwem WiFi lub 3G.

Unified Communications Applications
Systemy komunikacji IP serii DS200 zapewniają aplikacje zunifikowanej komunikacji, takie jak Voice-over-IP, faks-przez-IP, nagrywanie rozmów, połączenia konferencyjne, połączenia wideo, obecność, komunikatory internetowe, aplikacje mobilne, zdalne rozszerzenia i zdalne biuro w ramach jednego zintegrowanego systemu .

Obecność
Obecność pozwala innym rozszerzeniom zobaczyć, czy rozszerzenie jest dostępne, zajęte, online / offline i specjalny status, który jest ustalany przez samą osobę z wpisem tekstowym. Dzięki funkcji obecności można uzyskać dostęp do odpowiedniej osoby za pomocą najszybszej i najbardziej odpowiedniej metody.

Wiadomości błyskawiczne
Rozszerzenia mogą komunikować się ze sobą natychmiast w formie pisemnej. Komunikacja odbywa się bardzo szybko i może być nagrywana dzięki usłudze Instant Messaging. Możliwe jest zbadanie rekordów wiadomości błyskawicznych, aby uniknąć sporów.